شیمی پل شیمی پل

تیتان 5566

نام ماده: دی اکسید تیتانیوم
فرمول شیمیایی: Tio2
گرید: 5566
ویژگی ظاهری: پودر سفید رنگ
برند: دانگ فنگ چین
نوع بسته بندی: کیسه 25 کیلوگرمی

تیتان 5566

تیتان 5566 چیست؟

دی اکسید تیتانیوم با فرمول شیمیایی TIO2 که به عنوان تیتان هم شناخته می شود، ماده ای غیر آلی، جامد ، بدون بو و سفید رنگ است که معمولا از آن به عنوان پیگمنت  ( رنگدانه ) سفید استفاده می شود.

دی اکسید تیتانیوم در دو نوع آناتاز و روتایل یافت می شود . تیتان 5566 در دسته تیتان های روتایل قرار می گیرد. با توجه به ضریب جذب پایین تر تیتان های آناتاز نسبت به روتایل ، به طور کلی می توان گفت تیتان های روتایل پوشش و درخشندگی بیشتری نسبت به انواع آناتاز ایجاد می کنند.

مهم ترین حوزه های کاربرد تیتان ، رنگ ، لاک الکل (لعاب ) ، کاغذ و پلاستیک هستند که حدود 80 درصد از مصرف دی اکسید تیتانیوم در جهان را شامل می شوند.

طبق برآوردهای انجام شده ، تیتان ها دو سوم از حجم مصرفی رنگدانه ها را تشکیل می دهند . در صورتی که به عنوان پیگمنت سفید در صنایع مورد استفاده قرار گیرند با نام های PW6 یا CI77891  شناخته می شوند اما اگر به عنوان رنگ غذایی به کار گرفته شوند با کد E171 شناسایی می شوند.

ویژگی ها

تیتان 5566 در دسته تیتان های روتایل قرار می گیرد که دارای خاصیت پراکندگی زیاد ، چگالی و ضریب شکست بالاتری نسبت به تیتان های آناتاز می باشد. ویژگی های ذکر شده باعث می شود تیتان 5566 دارای شفافیت و سفید کنندگی بیش تری نسبت به سایر گرید های دی اکسید تیتانیوم است.

کاربردها

 

به دلیل خواص ویژه ای که دارد در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد از جمله این صنایع می توان موارد زیر را نام برد:

1)       تولید رنگ های پایه آب

2)       تولید رنگ های ساختمانی ، ترافیکی و ....

3)       استفاده به عنوان سفید کننده در تولید لاستیک و پلاستیک

4)       استفاده در فرآیند تولید کاغذ

 

 

شرایط نگهداری

 

به طور کلی دی اکسید تیتانیوم باید به دور از رطوبت نگهداری شود . این ماده در برابر حرارت پایدار بوده و غیر قابل اشتعال است.

 

ایمنی

هنگام کار با این ماده از دستکش ، عینک و لوازم ایمنی استفاده شود . در صورت تماس با پوست و چشم ها باید به سرعت شسته شود.

 

خرید تیتان 5566

دی اکسید تیتانیوم گرید 5566 تولید شده توسط شرکت پانگانگ چین است که در کیسه های 25 کیلوگرمی عرضه می شود. شما تولیدکنندگان گرامی می توانید جهت اطلاع از موجودی ، استعلام قیمت و خرید این محصول با واحد فروش مواد شیمیایی شرکت شیمی پل به شماره تلفن 02188616245 تماس حاصل فرمایید.