شیمی پل شیمی پل

تیتان R996

نام ماده: دی اکسید تیتانیوم
فرمول شیمیایی: Tio2
گرید: R996
ویژگی ظاهری: پودر سفید رنگ
برند: لومون
نوع بسته بندی: کیسه 25 کیلوگرمی

تیتان R-996

 

دی اکسید تیتانیوم با فرمول شیمیایی TiO2 که با نام تیتان هم شناخته می شود، ماده ای غیر آلی ،جامد، سفیدرنگ و بی بوبوده که در برابر حرارت پایدار ، غیر قابل اشتعال و دارای قابلیت انحلال ضعیف است .

دی اکسید تیتانیوم معمولا از ایلمینیت به دو شکل "آناتاز" و  "روتایل" استخراج می شود.

تیتان های روتایل رایج ترین شکل دی اکسید تیتانیوم بوده که دارای خاصیت پراکندگی زیادی هستند و نسبت آلوتروپ دیگر یعنی تیتان های آناتاز از چگالی و ضریب شکست بالاتری برخوردارند.

طبق برآوردهای انجام شده، تیتان ها دو سوم از حجم مصرفی رنگدانه ها را تشکیل می دهند و در صورتی که به عنوان پیگمنت سفید در صنایع استفاده شود با نام های PW6 یا CI77891 شناخته می شوند در حالیکه اگر به عنوان رنگ غذایی به کار گرفته شوند با کد E171 شناسایی می شوند.

مهم‌ترین حوزه‌های کاربرد دی اکسید تیتانیوم تولید رنگ، لاک الکل (لعاب)، کاغذ و پلاستیک هستند، که حدود ۸۰ درصد از مصرف تیتان در جهان را شامل می شود. دیگر کاربردهای آن مانند چاپ پارچه، الیاف، لاستیک، محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی در حدود ۸ درصد می‌باشند و درصد باقی مانده در سایر صنایع از جمله  تولید تیتانیوم خالص، شیشه و سرامیک‌های شیشه‌ای، سرامیک‌های الکتریکی، کاتالیزورها، هادی برق و واسطه‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی تاکنون یافته ای مبنی بر ضرر تیتان برای سلامتی وجود ندارد اما مواجهه با غلظت های بسیار بالای این ترکیب شیمیایی ممکن است تحریک خفیف پوست و مجاری تنفسی را به همراه داشته باشد.

 

کاربردهای تیتان R-996:

 

1)       پوشش های صنعتی

2)       رنگهای ساختمانی اعم از داخلی و خارجی

3)       رنگ های پودری

ویژگی های تیتان R-996:

 

1)       دوام بالا

2)       شفافیت فوق العاده

3)       درخشندگی فوق العاده

4)       پراکندگی خوب

دی اکسید تیتانیوم R996  لومون که یکی از انواع روتایل این ماده است، در بسته بندی های 25 کیلوگرمی تولید و عرضه می شود.

جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت با واحد فروش مواد شیمیایی شرکت شیمی پل تماس حاصل فرمایید.